...

O wydarzeniu

PANELE, WYSTAWA WOJSKOWA FLANKI WSCHODNIEJ

Tocząca się na Ukrainie wojna wywołała dyskusję na temat powszechnej obrony polskiego społeczeństwa. Czy dziś jesteśmy przygotowani na konflikt zbrojny na terytorium naszego państwa? Jakie zadania czekają obywateli w obliczu kryzysu militarnego i humanitarnego? Jak możemy zwiększyć poziom własnego bezpieczeństwa? Jak zachować się w sytuacjach szczególnego zagrożenia? Jak poprawić swoją znajomość topografii terenu?  Jak poprawnie spakować plecak w przypadku ewakuacji? Jak skutecznie ostrzegać ludność? Czy istnieje sieć schronów i jak do nich dotrzeć? Nie pozostawimy tych pytań bez odpowiedzi. W dniu 12 maja 2023  w Targach Lublin odbędzie się  Konferencja  „Powszechna Obrona Polaków – wyzwania, regulacje, praktyka”. Pierwsze takie wydarzenie, którego celem jest przegląd i możliwości oraz analiza stanu bezpieczeństwa naszego społeczeństwa w obliczu kryzysu i wojny. Wystawcy- producenci i służby mundurowe zaprezentują swoje systemy, technologie i rozwiązania techniczne służące powszechnej obronie Polaków. W kolejnych dniach: odbędzie się wydarzenie towarzyszące tj. „MILITARIA Pro ARMA – Zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu 2023”.

zadania obywateli w obliczu kryzysu militarnego
Niezbędnik przetrwania w czasie wojny

2023

| KONFERENCJA I

Specjalistyczna konferencja dedykowana edukacji obronnej, obronie cywilnej, służbom mundurowym związanym z powszechną ochroną ludności, urzędnikom państwowym i samorządowym z obszaru bezpieczeństwa, przedstawicielom sztabów kryzysowych, stowarzyszeń obronnych, służb i formacji ratowniczych, kadrze dydaktycznej powracającego do szkół przedmiotu przysposobienia obronnego oraz obywatelom pragnącym włączyć się aktywnie w działania pro-obronne poprzez różne formy aktywności np. sporty obronne, ratownictwo, współpraca z formacjami mundurowymi. Szczególnym odbiorcą jest młodzież zainteresowana tematyką obronności i służbą wojskową.

zadania służb w kryzysie militarnym

Najważniejsza jest edukacja!

Dzięki działaniom edukacyjnym możliwe jest rozpowszechnianie wiedzy o zasadach obronności, bezpieczeństwa, survivalu czy szkoleniach z zakresu strzelectwa, sportów obronnych, projektów dotyczących obywatelskich formacji obronnych, a także bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki działaniom edukacyjnym, prowadzonym nie tylko w szkołach, ale także przez prywatne podmioty, możliwe jest przygotowanie i panowanie nad zachowaniem społeczeństwa. Ważne jest aby obywatele wiedzieli jak postępować w sytuacjach kryzysowych, z którymi mogą mieć do czynienia nie tylko w chwili konfliktu militarnego, ale także podczas zdarzeń klimatycznych czy wypadków komunikacyjnych.

zakres tematyczny

Podczas Konferencji  „Obrona Powszechna Polaków – wyzwania, regulacje, praktyka”, poruszymy zagadnienia, które dotykają obszarów takich jak:

  • sytuacje kryzysowe
  • postępowanie społeczeństwa w stanie zagrożenia
  • ratownictwo i udzielanie pierwszej pomocy
  • obrona cywilna
  • podstawowe umiejętności strzeleckie
  • znajomość terenu i jego infrastruktury
  • przekazywanie informacji
  • wspieranie służb mundurowych i ratowniczych                
jak spakować plecak do ewakuacji

Zostań naszym wystawcą

Zapraszamy naszych wystawców – producentów potrzebnego sprzętu i infrastruktury, wszystkich zainteresowanych, którym leży na sercu powszechna obrona społeczeństwa i jej wzmocnienie.

BannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.